Binturong MT RTR

Jako menší jsem vždycky toužil po autě, které budu moct dálkově ovládat a které zároveň pojede rychle. Tehdy jsem na to bohužel musel zapomenout, jelikož auta, které by splnily moje sny byly moc drahé. Nyní jsem si řekl, že splním sen svému malému synovi. Byli jsme se nejdříve podívat na závody RC modelů, které se jezdí v našem okolí a syn se do RC modelů hned zamiloval:)) A já samozřejmě také.

Po tomto příjemném výletě jsem usedl k internetu a začal jsem hledat všechny dostupné informace o těchto nádherných strojích. Bylo mi jasné, že chci elektriku, jelikož není hlučná a pro malé děti je vhodnější, jelikož nepotřebuje tolik péče jako nitro modely. Jelikož jsem nevěděl jestli to kluka opravdu chytne, tak jsem nechtěl ze začátku investovat více než 5000 Kč.

Obvolal jsem několik eshopu, ale nejvíce mi poradili na www.model-rc.cz a proto také píši jako poděkování tuto recenzi. Nakonec jsme skončili u modelu pod označením BINTURONG , který je shodný s modelem HIMOTO Monster truck. Jediná odlišnost je v designu karoserie. Model je RTR, takže k provozu již nic nepotřebuje. Obsahuje totiž baterii i základní nabíječků. Kluci s mode-rc.cz mi poradili ať si dokoupím kvalitnější baterii a to NOSRAM 4600 mAh a také nabíječku, která nebude nabíjet X hodin, ale nabije baterii kolem jedné hodiny. Nabíječku mi doporučili Pro-Peak AC Delta3 . Když se teď nad tím zamyslím, tak koupě další baterie a lepší nabíječky bylo jednoznačně tou správnou volbou.

binturong
Model nám došel do 2 pracovních dnů od objednávky!! Takže jsme ho mohli se synem nadšeně rozbalit. Záměrně píšu v množném čísle, jelikož když jsem vše prostudovával na internetu, tak jsem se vrátil zpět do dětských let:)) Vzhledově se nám model velice líbil. Vybrali jsme tuto variantu v červeném provedení. Nejprve jsme museli nabít obě baterie a to pomaleji, jelikož se jednalo o první nabíjení.

Tak a druhý den nastalo to na co jsme se celou dobu těšili. Vydali jsme se na kopec kousek za domem. a vrcholu kopce je pěkná planina s několika hrboly, které poslouží jako skoky. Po zapnutí rádia jsme lehce seřídili rádio a to díky trimovacím tlačítkům. Po lehkém přidání plynu mi bylo jasné, že i základní motor 540 s tímto modelem bude pěkně cvičit. Při delší jízdě se mé předpoklady vyplnily.

Po necitlivém přidání plynu mého syna se model lehce smýknul do stran, ale auto to ustálo a jelo se dál. Rychlost tohoto auta je opravdu dostačující, jak pro mě, tak pro syna. Spolu jsme na tomto plácku vyjezdili obě baterky a stále jsme se královsky bavili. Monster je opravdu dobře vyvážený a teď nemluvím jen o podvozku, ale také o kvalitě jednotlivých dílů. Mechanickým dílům, jako jsou tlumiče, podvozek, ložiska atd. Nelze nic vytknout. Teď se budu věnovat nedostatkům, které jsme během užívání zjistili. Prvním problémem je docela slabá baterie, která je v základním balení. Jedná se o baterii s kapacitou 1800mAh, když ji správně nabijete, tak bude pěkně tvrdá, nicméně auto na ni jezdí kolem 10-15 minut. Takže mojí radou je zakoupit nové výkonnější akupacky. Já mám NOSRAM 4600mAh a jsme s touto baterkou plně spokojen. Její cena je 790Kč, což je opravdu málo. Dále se musím pozastavit nad základní nabíječkou, která je v balení. Vzhled této nabíječky je podobný nabíječkám u mobilů a pokud nechcete ztratit nervy s nabíjením, které trvá i půl dne, tak vřele doporučím nabíječku Pro-Peak AC Delta3 . Tento typ mi byl doporučen a slouží mi perfektně do dneška. Jediné co mi na ní chybí je možnost vybíjení baterií, což zvýší jejich životnost a proto jedním okem pokukuji pro tomhle kousku: RAYTRONIC C16 nabíječ . Tahle nabíječka už umí vše co potřebuji. No v brzké době uvažuji o koupi nového modelu a s tím pořídím i tuhle věcičku, takže další recenze Vás nemine:)))

bint
Takže co říci závěrem, model Binturong splnil veškeré věci, které jsme od něj očekávali. Byl a také stále je modelem, který i po spoustě najetých hodin a pár karambolech slouží, tak jak má. Tímto chci ještě jednou poděkovat týmu model-rc.cz za výbornou spolupráci a pomoc při výběru. Ještě poslední poznámka o výhodách tohoto auta. Sedí na něj díly od Himota, kterých je na trhu dostatek a při občasných bouračkách se opravdu hodí:))))

Autor článku: Jirka

článek vložen: 15.4. 2010

Hodnocení článku

Celkový počet hlasů: 1043

Diskuze


Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /usr/local/hosting/home/rc-modely-magazin.cz/web/www/diskuse.php on line 29

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /usr/local/hosting/home/rc-modely-magazin.cz/web/www/diskuse.php on line 30
avatar
DOMINIK
25.12.2010 10:50

Prosím poradte jak schovat elektroniku v RC MONSTER TRUCKU proti vodě a sněhu....DÍKY

Přidat příspěvek do diskuse

Prosím vyplňte aspoň údaje s hvězdičkou3.11. 2017  

Blade 330X RTF

1.11. 2017  

Scout Rock Crawler

25.10. 2017  

Traxxas Defender

Jaký model na dálkové ovládání preferuješ?

RC Letadlo

 

13.5 %

RC Kvadrokoptéru

 

7.7 %

RC Vrtulník

 

10.1 %

RC Auto

 

13.8 %

RC Loď

 

15.4 %

RC Tank

 

11.7 %

RC Moto

 

10.2 %

RC Stavební stroje

 

8.4 %

RC jiný

 

9.2 %

celkem hlasů: 4881

Jakou značku preferuješ??

HSP

 

12.4 %

CEN

 

13.7 %

HPI

 

24.9 %

THUNDER TIGER

 

10.7 %

TRAXXAS

 

16.4 %

LOSI

 

12 %

TAMIYA

 

10 %

celkem hlasů: 7333

RC MODELY
Tomáš Holubec
Skype: model-rc.cz
Telefon: +420 777 150 032

Administrace Magazínu
Tomáš Holubec
Skype: model-rc.cz
Telefon: +420 777 150 032