ASW-28

ARF polomaketa vysokovýkonného větroně Standardní třídy (rozpětí 15m) s výbornými letovými vlastnostmi z extrudovaného polypropylenu (EPP)

Trup modelu z pěnového EPP je dodáván zcela sestavený s namontovaným střídavým motorem s rotačním pláštěm, s kuželem a sklopnou vrtulí. Osazen je střídavý regulátor, čtyřkanálový FM přijímač (s plným dosahem) a serva směrovky a výškovky. Rozměrný kryt kabiny je odnímatelný, zajišťovaný plastovým zámkem. Křídlo rovněž z pěnového EPP je dvojdílné s kompozitovou trubkovou spojkou, která slouží zároveň jako výztuha křídla. Poloviny křídla se zasouvají z boku do výřezu v trupu, na spojce se zajišťují dotažením pojistných šroubů na spodní straně křídla. Křidélka jsou ovládána dvěma servy uloženými v křídle. Vodorovná ocasní plocha z EPP se upevňuje jedním šroubem. Nejnáročnějším úkonem při dokončování modelu je nalepení samolepek, jinak příprava k letu zahrnuje pouze upevnění vodorovné ocasní plochy a připojení pohonného akumulátoru. Ovládána jsou křidélka, směrovka, výškovka a otáčky motoru.

K ovládání modelu slouží klasický čtyřkanálový 2,4GHz vysílač s křížovými ovladači uspořádanými v Módu 1 (plyn vpravo), trimy a přepínači smyslu výchylek pro všechny kanály. Vybaven je rovněž nabíjecím konektorem pro nabíjení vysílačových akumulátor ve vysílači (vhodné nabíječe jsou Hitec CG-22, CG-32). Pro napájení vysílače budete potřebovat 8 AA (tužkových) alkalických baterií nebo akumulátorů (nejsou součástí RC setu). Pokud neradi držíte vysílač v rukou, můžete ho doplnit popruhem Hitec (#8311) nebo jej umístit do pultu pro vysílače Optic 6 (stačí být štědřejší s pěnovou páskou v oblasti dolní části skříňky vysílače.

Podobně jako v případě jiných našich setů (Skylady II, Focusu ...) je RC vybavení možno později použít i v jiných modelech stejné kategorie.

ASW-28 je určen pro mírně pokročilé modeláře nebo i pro začátečníky pod dohledem zkušeného pilota. Letové vlastnosti jsou příjemné a ovládání modelu přesné. Model, jakožto polomaketa moderního větroně, vás seznámí s některými vlastnostmi, které jsou pro podobné stroje typické - ovládání křidélek má relativně menší citlivost, takže po vás bude požadováno správné koordinované ovládání modelu směrovkou, křidélky i výškovkou. Tuto zkušenost "jako když najdete" nejpozději hned poté, co se pustíte do létání se svým první akrobatickým modelem nebo (polo)maketou jakéhokoliv druhu. Hezky si zvykejte, že knyply na vysílači nejsou pro ozdobu, ale na to, aby se správným způsobem a ve správnou chvíli používaly. Je to od nás kruté, ale později nám za to budete vděční. ASW-28 v žádném případě nedělá hanbu svému vysokovýkonnému vzoru ve skutečné velikosti, citlivě reaguje i na slabou termiku, snadno se díky přesnému řízení usazuje i do stoupavého komína o malém průměru.


Autor článku: Tomáš Zlámalík

článek vložen: 3.9. 2010

Hodnocení článku

Celkový počet hlasů: 735

Diskuze


Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /usr/local/hosting/home/rc-modely-magazin.cz/web/www/diskuse.php on line 29

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /usr/local/hosting/home/rc-modely-magazin.cz/web/www/diskuse.php on line 30
avatar
Lukas
19.12.2011 21:39

Neodporúčam začiatočníkom lebo ho ROZTRIESKAJ/ a budú sklamaní.

Přidat příspěvek do diskuse

Prosím vyplňte aspoň údaje s hvězdičkou3.11. 2017  

Blade 330X RTF

1.11. 2017  

Scout Rock Crawler

25.10. 2017  

Traxxas Defender

Jaký model na dálkové ovládání preferuješ?

RC Letadlo

 

13.5 %

RC Kvadrokoptéru

 

7.7 %

RC Vrtulník

 

10.1 %

RC Auto

 

13.7 %

RC Loď

 

15.6 %

RC Tank

 

11.7 %

RC Moto

 

10.2 %

RC Stavební stroje

 

8.4 %

RC jiný

 

9 %

celkem hlasů: 4815

Jakou značku preferuješ??

HSP

 

12.5 %

CEN

 

13.7 %

HPI

 

25 %

THUNDER TIGER

 

10.7 %

TRAXXAS

 

16.4 %

LOSI

 

11.9 %

TAMIYA

 

9.8 %

celkem hlasů: 7288

RC MODELY
Tomáš Holubec
Skype: model-rc.cz
Telefon: +420 777 150 032

Administrace Magazínu
Tomáš Holubec
Skype: model-rc.cz
Telefon: +420 777 150 032